Genel

PUBG Mobile PC FPS Arttırma Yöntemleri

PUBG Mobile PC FPS arttırma ve oyunun yavaş olmasına dair çözümleri bu konumuzda bulabilirsiniz. Kimi yöntemler aslında tüm oyunlar için geçerli olan yöntemlerdir. Bu yöntemleri farklı oyunlar içinde kullanabilirsiniz. Ping sorununuzu çözmek istiyorsanız bu yöntemler sizin için kesin çözümlerden olacaktır. Eğer bu yöntemlerde bilgisayarınız için bir fayda sağlamıyor ise muhtemelen bilgisayarınız bu oyun için elverişli bir oyun değildir.

İlgili Konu: PUBG Mobile PC İndir

PUBG Mobile PC FPS Arttırma

Adım 1 – Bilgisayarı Hızlandıralım

FPS arttırma yöntemlerine başlayacağımız ilk yer bilgisayarımızın ayarlarını değiştirmek olacaktır. Çünkü eğer bilgisayarınız fazla CPU tüketimi yapıyor ise zaten baştan bazı yanlışlar var demektir. Bundan dolayı yapacağımız ilk şey Windows’un sahip olmuş olduğu cafcaflı görünümden vazgeçip Windows Klasik görünümüne geçmek olacaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Oyun modu özelliğini aktif etmek için Ayarlar > Oyun > Oyun Modu kısmına gelerek bilgisayarınızda oyun modu kısmını açın.

2-Bilgisayarınızın görsellerinden kısarak en iyi performans için ayarlayın. Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş dizin yolunu takip ederek aşağıda görselde ki gibi seçim yapın.

3- Bilgisayarınızı yüksek performansa göre ayarlayın. Denetim Masası > Güç Seçenekleri kısmından aşağıdaki seçeneği seçin.

Adım 2 – Tencent Gaming Buddy Ayarlarımızı Yapalım

PUBG Mobile PC oyununu oynamak için kullandığımız emülatör Tencent Gaming Buddy kullanıyoruz. Bu emülatörün kendine ait bazı ayarları bulunuyor. Öncelikle bu kısımdaki ayarları aşağıda resimdekine göre düzenleyin.

Yukarıdaki ayarları gerçekleştirdikten sonra programı tamamı ile kapatıp tekrardan açın. Aksi takdirde yapmış olduğunuz değişimler herhangi bir şekilde oyuna yansımayacaktır.

Adım 3 – Oyun Ayarlarını Değiştirin

Oyun ayarlarını oyun içerisinde deneyerek size en uygun ayarları tercih edebilirsiniz. Yapmış olduğumuz değişimlerden önce düşük oyun grafik ayarlarında bile oynayamıyorken şuan HD ve yüksek seviyelerinde dahi oyunda kasma ve fps sorunları bulunmamaktadır. Bu ayarlara erişmek için sağ alttan ayarlar ikonuna tıklayıp “Grafikler” kısmına tıklayın ve bu kısımda ayarları değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap