Genel

PUBG Nedir: PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu kısaca kullanıcılar tarafından (PUBG) olarak bilinmektedir. Oyun Bluehole tarafıdan yapılmıştır ve Amerika, Japonya gibi ülkelerin ardından Türkiye’de de oyun oynanmaya başlamıştır. Daha ilk zamanlardan bile Steam üzerinden en çok satılanlar listesinde birinci sırada yerini almıştır. Oyun 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sunulduktan sonra milyonlarca kopya satmıştır ve şuan için yalnızca Windows için uyumluluğu bulunmaktadır. Yapımcılarının söylediğine göre oyun çok yakın bir süre içerisinde Xbox One için çıktıktan sonra Playstation 4 içinde çıkacak.

İlgili Konu: PUBG Sistem Gereksinimleri

Oyun Yapısı


Oyun diğer oyunların aksine farklılık yaratarak çok büyük bir haritada oynanmaktadır. Şuan için oyunda 3 farklı harita bulunmaktadır ve en son yeni bir harita oyuna kazandırılmıştır. Oyunda 100 farklı oyuncu aynı haritada oynar ve oyun bir ölüm maçıdır. Oyuna dilerseniz tek başınıza yada 2-4 kişilik gruplar halinde girebilirsiniz. Eğer oyuna tek başınıza girerseniz oyun sizi otomatik olarak bir takım ile eşleştirir.

Oyunda en çok merak edilen şeylerden birisi para ile üstün olunup olunamayacağıdır. Oyuna başladığınızda herkes ile eşit şekilde başlarsınız. Oyuncuların kıyafetleri kişisel isteklerine göre değişkenlik gösterebilir ancak herhangi bir şekilde oyuna etki etmez. Haritaya istediğiniz zaman uçak ile atladıktan sonra kask, zırh, silah, bomba, araç gibi şeyleri bulmak için haritada arayışa başlarsınız. Bu tarz silah ve eşyaların bulundukları yerler haritada sabit değildir. Her oyun silahların ve eşyaların yerleri belli düşme oranlarına göre değişkenlik göstermektedir. Haritanın belli bölgelerindeki kişiler şans oranlarına göre diğer oyunculara göre üstün silahlar ve eşyalar edinebilirler.

Oyundaki harita belirli sürede bir küçülmektedir. Küçülen haritanın alanı güvenli bölgedir ancak diğer kısımda kalan yerler mavi parıltı ile yanmaya başlar. Bu kısımda kalan oyuncuların canları gitmektedir ve sağlık paketleri kullanmak durumunda kalarak güvenli bölgeye geçmeye çalışırlar. Eğer güvenli bölgeye geçemezse ölürler. Bu kural sayesinde büyük haritada kullanıcılar birbirlerine yaklaştırılır ve aksiyon daha da artar.

Büyük harita olmasına rağmen bu küçülme durumundan dolayı uzun süreceğini sandığınız oyun aslında ortalama olarak yarım saat kadar sürmektedir. 100 farklı oyuncudan hayatta kalan oyuncu oyunu kazandığı gibi oyun içerisinde yaptığınız işlerden ve öldürmelerden puanlar ve ödüllerde kazanırsınız.

Oyunu Steam’den Satın Alın

Oyunu bir oyun mağazasından veya teknoloji mağazasından bulamıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Oyunu çok kolay bir şekilde buradaki linke tıklayarak Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Yorum Yap